تبلیغات
تعزیه خانه

تعزیه خانه
بزرگ شدگان تعزیه(تعزیه تنها نمایشی حماسی و آئینی نیست ، بلکه عبادت است)

تعزیه خانه حضرت فاطمه الزهرا(س) در شهرستان فسا ساخته شد .

شیراز- رییس اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا گفت:باهمكاری انجمن هنرهای نمایشی، تعزیه خانه حضرت فاطمه الزهرا (س) در محل خانه تئاتر فسا بنا شد.

به گزارش ایرنا محمدكاظم رحمانی در حاشیه ساخت این تعزیه افزود: این تعزیه خانه به مساحت 200 متر مربع و گنجایش 300 نفر فضای مناسبی جهت ارائه هنر ایرانی اسلامی توسط هنرمندان در زمینه تعزیه نمایش در طول سال را فراهم نموده است.
وی بیان كرد: هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی در این شهرستان علاوه بر اجرای تعزیه در ماه محرم در طول سال به مناسبت های مختلف نیز برنامه هایی همچون اربعین حسینی ، شهادت حضرت زهرا (س ) ، شهادت احمد ابن موسی (ع) را در این مكان به نمایش می گذارند.
رحمانی اضافه كرد: تعزیه از یك سو تماشاگر عام را راضی نگاه می دارد و فرصتی مغتنم برای حضور عامه مردم در فضای نمایش فراهم می كند از سوی دیگر نیز تماشا گر خاص خود را با نمایشی هنرمندانه و كمال طلب روبه رو می كند.
وی ادامه داد:استقبال گسترده تماشا گران از این گونه نمایشی و میزان قابل تامل ارتباطی كه تعزیه با مخاطبان خود برقرار می كند نه فقط از نظر مسلمان بلكه از دیدگاه پژوهشگران عرصه دیگر فرهنگ ها هم تحسین برانگیز بوده است .
رحمانی اظهارداشت:نویسندگان و هنرمندان با اشراف كامل بر واقعیت ها و مطالعه دقیق از حوادث به وجود آمده در تاریخ اسلام و به دور از خرافات می توانند مصائبی كه براهل بیت (ع) درگذرزمان وارد شده است را جهت تعزیه نگارش و نسل جوان و نوجوان را با اندیشه های اسلامی و فرهنگ اصیل عاشورایی آشنا كنند.

منبع: سایت خبری ایرنا
طبقه بندی: اخبار تعزیه خانه،
برچسب ها: اخبار-تعزیه خانه حضرت فاطمه الزهرا، تعزیه خانه حضرت فاطمه الزهرا(س) در شهرستان فسا ساخته شد .،
دنبالک ها: تعزیه خانه حضرت فاطمه الزهرا(س)،
[ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 12:04 ق.ظ ] [ علی ابراهیمی ایردموسی ]
نظرات
درباره وبلاگ

تعزیه تنها نمایشی حماسی و آئینی نیست ، بلکه عبادت است.
نظر سنجی
 • نظر شما در رابطه با وجود و عملکرد این وبلاگ چیست؟

 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب
  تعزیه ایران ایردموسی